Broschnål 18 k guld ring guld och silver
2014-10-18
270862
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BROSCHNÅL, 18 k guld, safir och vita fasetterade stenar, längd 6 cm, vikt ca 2,3 g, RING, guld och silver, 3 vita fasetterade stenar, 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 16,5 mm
Stenar med slitage