Brosch silver rosenstenar
2014-10-15
270640
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BROSCH, silver och delvis förgyllt, rosenstenar, föreställande blomkvist, 1800-talets andra hälft, höjd 4,5 cm
Broschnål+fäste skanas, tennlödningar, enstaka stenar med hack