Sengustavianska ljusstakar
2014-10-14
270579
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, 1815, bär otydliga stämplar, ljushållare med godronnerad dekor, stam med kannelering samt pärlstav, höjd ca 26 cm
En med skev fot, bruksslitage