Skrin i barockstil
2014-10-13
270224
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKRIN, vitmetall, 1800-talets senare del, barockstil, rik dekor med motiv av putti och ornament, längd 34 cm
ETUI, glas och silver, Moskva 1833, bär även senare estländska stämplar, genombrutet lock med reliefdekor i form av rocailler, längd ca 18 cm
Låset skadat, nyckel saknas, inredning saknas