Ljuskronor 1 par
2014-10-12
270147
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONOR, 1 par, 1900-tal, för 8 ljus, elektrifierade, gustaviansk stil, behängd med olikformade slipade prismor, stomme mässing, höjd 85 cm, Proveniens: Ängby Slott
Enstaka prismor kan saknas