Uppläggningsfat Kina
2014-10-11
269903
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 4 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal, dekor i underglasyrblått, med varierande motiv, längd ca 26, 33, 34, resp 35 cm
1 med kantlagning, mindre nagg