Golvlampa Josef Frank
2014-10-11
269853
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GOLVLAMPA, Josef Frank för Svenskt Tenn, modellnummer 2148, formgiven 1934, mässing, cremefärgad cylindrisk skärm, höjd ca 157 cm
Bruksslitage, något snedställd, skärm med buckla, foten med repor