Takampel i empirestil
2014-10-11
269847
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAKAMPEL, empirestil, 1900-talets första hälft, för 8 ljus, invändig elektrisk belysning, detaljer i mässing, avslutad i pinjekotte, höjd ca 95 diameter ca 65 cm
Smärre bruksslitage