Gideon Börje oljemålning
2014-10-15
269474
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Från Rödfjället, Härjedalen, signerad G. Börje, daterad a tergo 1942, olja på duk, 50x61 cm
Utställd Göteborgs Konstmuseum 1944