Sockerskrin silver
2014-10-09
269443
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SOCKERSKRIN, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1875, på fyra fötter, dekor med ekblad, pärlstavskant, delvis invändigt förgyllt, höjd inkl knopp 12 cm, vikt ca 232 g
Nyckel saknas, smärre bucklor