Soffbord Maria flap Bruno Mathsson
2014-10-08
269292
| Klubbat belopp | 7 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SOFFBORD, "Maria Flap", design Bruno Mathsson, Karl Mathsson, formgivet 1930-tal, ben i björk, skivan fanerad i björk, etikettmärkt Bruno Mathsson BK36 FIRMA KARL MATHSSON MADE IN VÄRNAMO SWEDEN, höjd 63, 110x280 cm
Bruksslitage, gångjärn som håller ihop mittendelen skadade alt saknas.