Bägare supkoppar silver
2014-10-08
269181
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE på 3 kulfötter, SUPKOPPAR/TUMLARE, 2 st., en med invändig förgyllning, driven och punsad rocaille- och akantusdekor, 1700/1800-tal, höjd 5,5 resp. 3 och 3,5 cm, vikt ca 93 g
En supkopp med skador/bristningar, kulfötter och bägare med bucklor