Fotogenlampa i mässing och glas
2014-10-08
269169
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, fot i mässing på kvadratisk sockel, godronnerad kupa i grönfärgat glas, respektive frostad glaskupa med delvis pantograferad dekor, höjd ca 70 cm
Enstaka nagg