Ampel 1800-tal
2014-10-07
269121
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
AMPEL, 1800-talets andra hälft, vitmetall samt mässing, för 6 st ljus, elektrifierad, höjd ca 78 cm
Proveniens: Salnecke Slott, Uppland
Slitage, 2 st ljusmanschetter saknas