Spegel Meiji (1868-1912)
2014-10-07
268989
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SPEGEL, brons, Japan, Meiji, omkring 1900, reliefdekor med motiv av kalligrafi samt sköldpaddor i fors, rottingklätt handtag, längd 34 cm
Slitage, rotting med skador