Ljuskrona oscariansk
2014-10-06
268798
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, för 4 ljus, omkring 1900, oscariansk, förgylld stomme, behänd med prismor, höjd ca 68 cm
Bruksslitage, ngn enstaka prisma saknas