Sven-Olof Rosén oljemålning
2014-10-11
268015
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ROSÉN Sven Olof (1908-1982): "Gammalt kök i skärgården", signerad och daterad Rosén -53, olja på duk, 48x63 cm,
UTSTÄLLD: Stockholms Stadsmuseum, "Sthlms skärgård - konstnärernas övärld