Servis Jiaqing exportporslin
2014-10-03
267593
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SERVISDELAR, 9 st., Kina omkring 1800, Jiaqing, dekor i underglasyrblått och guld, bestående av: terrin, fat, 3 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 2 crémekoppar med lock, fatets diameter 37,5 cm
Obetydliga nagg, förgyllningen med slitage