Dosa silver
2014-10-01
267498
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
DOSA, silver, spår av förgyllning, antikiserande och rocailledekor i relief, kartuschformad, 1800-talets andra hälft, 8x8,5 cm, vikt ca 124 g