Tallrikar och tekoppar bl a Qianlong 1736-95
2014-09-30
267395
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 2+1+1 st, TEKOPPAR, 2 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i famille rose samt underglasyrbölått med motiv av blommor, tallrikarnas diameter ca 22-23 cm
Sprickor, lagningar, nagg