Serveringsfat Qianlong 1736-95
2014-09-30
267394
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SERVERINGSFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, oktagont respektive ovalt, dekor i udnerglasyrblått med motiv av blomsterkorgar, längd 26-35 cm
Lagningar, smärre nagg, slitage