Stickert
2014-10-02
267214
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
STICKERT, för sjöofficer, 1800-talets andra hälft, tveeggad klinga, parerstänger och knapp i mässing, grepp i svarvad ebenholts, svart läderbalja med tre förgyllda och dekorerade beslag, längd 33,5 cm, portepé
baljan lagad