Kinesisk skulptur
2014-09-28
266861
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SKULPTUR, Kina, 1800-tal, skuret och bemålat trä, höjd 66 cm
Proveniens: Salnecke Slott, Uppland
Sekundär bemålning, slitage, delar saknas