Ring 18 k guld bergkristall 1940-tal
2014-09-28
266792
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, 18 k guld, trappslipad bergkristall, Stockholm 1947, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 7,7 g
Sten med nagg/skador