Barockskåp

Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp
Barockskåp

Klubbat för:

54 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKÅP, barock, 16/1700-tal, delvis svärtat, fanerat i masurbjörk, intarsia med motiv av kompassrosor, dekor i form av kolonetter med korintiska kapitäl, nyckelbricka rokoko i mässing, höjd ca 212, 210x83 cm

Sprickor, slitage, klisterrester, senare beslag, lösa beslag

266791

2014-09-28