Vas muggar skål silver
2014-09-28
266785
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, Markströms, Uppsala 1958, höjd 13 cm, MUGGAR, 2 st., Cesons, Göteborg 1971 och 1974, SKÅL, med gallekant, DOSA, Holland, silver, PUDERDOSA, silver/800, 1800/1900-tal, total vikt ca 329 g
Bucklor, delvis med gravyr