Ring 18 k guld smaragd diamanter
2014-09-28
266747
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k guld, smaragd, smådiamanter, 1930-tal, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 2 g
Smaragd med slitage, stenar med hack