Brosch kamé samt en oinfattad
2014-09-27
266710
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BROSCH, förgylld, kamé, skuret snäckskal föreställande mytologisk scen, rektangulär, Sockholm 1888, 2,2x4,3 cm, KAMÉ, oinfattad, skuren agat, föreställande klassisk kvinnoprofil, oval, höjd 4 cm
Kamé med nagg samt tennlödning baktill, oinfattad kamé med spricka samt nagg och repor