Klubbat för:
3 800 SEK
3 000 SEK
JAKTSVÄRD, 1700-tal,klinga med spår av graverad dekor, mässingsfäste med parerstång i form av lejon, skinnkädd kavel, längd 80 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland
korrosion, slitage
266467
2014-10-02