Siri Derkert oljeteckning
2014-10-07
266334
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DERKERT, Siri (1888-1973): Naken arabflicka, daterad -28, olja på smörpapper, 23,5x15,5 cm
PROVENIENS: Gösta Stemnans samling, nr 5199
Oramad, i passepartout