Ampel karl-johanstil
2014-09-26
266332
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
AMPEL, 1800-tal, karl-johanstil, förgylld mässing, dekor av kotteknopp, kupa i opaque glas med konturerad kant, höjd ca 88 cm
Senare kupa, kupa med nagg