Koppar och fat exportporslin Kina
2014-09-27
266315
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KOPPAR OCH FAT, 13 dlr, udda, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i famille rose, 8 st koppar, 3 st assietter, 2 koppfat, höjd ca 3,5-7 cm
Obetydliga skador, en kopp med retucherad mynning.