Armlänsstolar i sengustaviansk stil
2014-09-21
265883
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ARMLÄNSSTOLAR, 1 par, 1900-talets första hälft, sengustaviansk stil, vitmålade samt bronserad dekor, träskurna, sitthöjd ca 47 cm
PROVENIENS: Sillerud Prostgåd, Dalsland
Slitage