Värja
2014-10-02
265879
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 30 000 SEK |
VÄRJA, svensk, 1680-års normaltyp för kavalleriet, blodränna med smedsstämplar, svärdfejarstämpel "L" på bygeln, längd 95 cm
Skador, slitage, personnummer märkt