Ljusstakar 1800-tal
2014-09-25
265753
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, sannolikt Ryssland, 1800-tal, förgylld brons, bas av malakit, dekor av voluter, akantus och palmetter, höjd 26,5 cm
nagg, kompletteringar, en ljuspipa med lagning