Bordslampor Kina 1900-tal
2014-09-19
265609
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, snarlik dekor i underglasyrblått, vas höjd 31-31,5 cm
Mindre mynningslagningar, en med spricka, borrade för el