Skålar i silver Finland
2014-09-19
265516
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKÅLAR, 2 st, silver, Finland, den större med godronnerad fot från Helsingfors 1867, den mindre stämplad 1938, bägge med spår av invändig förgyllning, höjd 6,5-10, diameter 13-16 cm, vikt ca 110 g resp 200 g