Uno Vallman akvarell
2014-09-19
265032
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
VALLMAN, Uno (1913-2004): Majbrasan på Mariaberget, signerad Uno Vallman, akvarell, 25x20 cm
UTSTÄLLD: Dagens Konst, Riksförbundet för bildande konst, utställning 205
Riksförbundet för bildande konst, utställning 218
Vår Gård, Riksförbundet för bildande konst
Riksförbundet för bildande konst (LKAB)