Gräddkanna silver
2014-09-15
264746
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, akantusdekor, otydliga stads- och mästarstämplar, 1847, höjd 13,5 cm, vikt ca 159 g
Gräddkanna med bucklor, fotring med slagskada på kant