Ampel 1800-tal
2014-09-17
264606
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
AMPEL, 1800-talets andra hälft, vitmetall samt mässing, för 6 st ljus, elektrifierad, höjd ca 78 cm
Proveniens: Salnecke Slott, Uppland
Slitage, 2 st ljusmanschetter saknas