Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, förgylld, infattade gouacher med klassicerande motiv, 107 x 63 cm
PROVENIENS: Friherrliga ätten von Paykull, Wallox-Säby, Östuna socken, Uppland

senare glas, dekorskador och lagningar

264558

2014-09-14