Kandelaber pläter
2014-09-14
264524
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, rokokostil, pläter, 2-delade, lösa ljusmanschetter, fylld botten, höjd ca 49 cm
Försilvring med slitage, något ostadiga, en ljusmanschett skadad