Bricka 1800-tal
2014-09-16
264513
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BRICKOR, 2 st, 1800-tal, kinesiserande dekor, lackarbete på trä, konturerat brätte, 60x72 cm
Proveniens: Salnecke Slott, Uppland
Slitage och sprickor, brättet med större spricka.