Bägare silver 1700-tal
2014-09-11
263800
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, silver, Christoffer Bauman, Hudiksvall (verksam 1758-1797), godronnerad fot, invändigt förgylld, höjd 9 cm
Smärre bucklor