Sven Lundqvist skulptur
2014-09-11
263578
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LUNDQVIST, Sven (1918-2010): Väggrelief, korsfästelse, a tergo med påskrift för dansk kyrka 1961, ca 55x103 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö
Slitage