Brosch 18 k guld mikromosaik
2014-09-10
263264
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BROSCH, 18 k guld, glas med mikromosaik föreställande en kvinna spelandes tamburin, oval form, 1800-talets slut/1900-talets början, höjd 4,3 cm
Smärre nagg och repor, nål ej guld