Affisch Hyllning Åt Fosterlandet
2014-09-09
263263
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
AFFISCH, 1920-tal, utgifven af Kvinnoförbundet för Sveriges Sjöförsvar, "Hyllning Åt Fosterlandet", dikt av Stellan Mörner, A.B. Nordiska Bokhandeln, Distribution, Generalstabens Lithografiska Anstalt Stockholm, ca 72x53 cm, oramad
Smärre slitage, marginaler med smärre revor