Hjalmar Strååt oljemålning
2014-09-10
263146
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STRÅÅT, Hjalmar (1885-1971): "Waldemarsudde från Beckholmen", signerad Strååt, 1938, olja på pannå, 35x50 cm