Golvvas Japan piedestal
2014-09-05
262728
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Japan, 1900-tal, dekor i underglasyrblått av figurscen, höjd ca 75, PIEDESTAL, omkring 1900, med stenskiva, stomme i skuret svärtat trä med genombruten dekor, ca höjd 37
Piedestalen med smärre skador