Kista daterad 1738
2014-09-05
262655
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KISTA med smidebeslag, välvt lock, bemålad, daterad invändigt 1738, Jacob Kopander, höjd 58, 89x53 cm
Lås saknas, slitage